blog

14 grudnia 2017

Wyprawka do porodu, czyli co spakować do szpitalnej torby

Chyba nie ma jednej uniwersalnej i idealnej dla wszystkich kobiet listy rzeczy które należy zabrać ze sobą do szpitala i mieć pod ręką w czasie porodu oraz w pierwszych dniach po nim.

Dla każdej mamy idealna wyprawka do szpitala oznacza trochę coś innego i bezbłędnie spakowana torba to ta do drugiego lub kolejnego porodu. Biorąc pod uwagę doświadczenia nasze (Kiinde Polska team łącznie powił już piątkę dzieci) oraz wielu znajomych mam, i my postanowiłyśmy przedstawić Wam idealną wyprawkę szpitalną naszym subiektywnym zdaniem. Każdy punkt z naszej listy zostanie okraszony wyczerpującym komentarzem.

Read more
11 maja 2017

Zasady postępowania z mlekiem mamy


Jak odciągać, przechowywać i podawać mleko kobiece, czyli wszystko o karmieniu piersią „inaczej” i o systemie Kiinde Twist™.

Prawie każda mama karmiąca piersią napotyka na swojej mlecznej drodze takie sytuacje, kiedy chcę lub musi odciągnąć pokarm. Przyczyny bywają najróżniejsze.

Read more
12 grudnia 2016

Dlaczego nie warto kupować słoiczków dla niemowląt

Istnieje kilka powodów dla których nie warto kupować i podawać gotowych posiłków w słoiczkach niemowlętom. Pod lupę wzięłam trzy najpopularniejsze renomowane marki żywności dla niemowląt. A więc do rzeczy.

Po pierwsze ekonomia. Posiłki w słoiczkach są najzwyczajniej w świecie bardzo drogie. Maleńki 125 gramowy słoiczek jednoskładnikowego dania to przedział cenowy od 4,50zł do 6zł w zależności od sklepu. Taki słoiczek to jeden mini posiłek dla bardzo małego niemowlęcia czyli na początku przygody z rozszerzaniem diety. Takie słoiczki to na przykład „marchewka”, lub „jabłko”, czasem „marchewka z ziemniakiem”. Z jaką marżą mamy do czynienia? Kilkogram polskich jabłek, ziemniaków czy marchwi to koszt około 2zł. Kupując taki słoiczek płacimy za kg jabłek średnio 40zł. To 2000% drożej niż gdybyśmy poszły na bazarek po świeże, polskie jabłka od sadownika. Jeśli chodzi o większe dania słoiczkowe, wieloskładnikowe dania obiadowe, zupy czy desery, sytuacja ma się jeszcze gorzej, bo ich koszt dochodzi do 8-9 złotych a zawartość przygotowana w warunkach domowych nie ma prawa przekraczać kosztu 1zł. Najdroższy składnik dań obiadowych czyli mięso (zazwyczaj kurczak, indyk, królik lub cielęcina) stanowi z reguły 8 do 10% zawartości dania, reszta to zboża i warzywa, które jak wiemy w Polsce są tanie jak barszcz.
Read more
02 grudnia 2016

Jak to naprawdę jest z tym karmieniem niemowląt...?

Zastanawiam się ciągle jak to jest naprawdę z tym karmieniem i niekarmieniem piersią w naszym kraju. Dlaczego mówi się zawsze tylko o dwóch przeciwległych frontach, czyli o „terroryźmie laktacyjnym” (określenie znienawidzone zarówno przez same zainteresowane jak i stronę przeciwną) a także o mamach karmiących sztucznie i to sztuczne karmienie wychwalających pod niebiosa? Skąd bierze się ten sztywny podział, bo myślę, że właśnie taki istnieje w świadomości wielu kobiet. Dlaczego tak trudno i opornie idzie nam dyskusja na temat karmienia i co z niej wynika dla statystyk karmienia piersią w naszym kraju? Kto w tym temacie robi dobrą, a kto złą robotę? Bo żeby nie było wątpliwości - karmienie piersią jest najlepszym, jedynym i najwłaściwszym sposobem karmienia niemowląt gatunku ludzkiego i jako takie nie wymaga uzasadnienia. Wszystko co tu piszę i będę pisać ma służyć poszerzaniu świadomości kobiet na ten temat. Natomiast nie reprezentuje żadnego z frontów. Jestem mamą, która swoje pierwsze dziecko karmiła mieszanie, czyli piersią i dokarmiała butelką. A teraz drugie dziecko od 6 -ciu miesięcy karmię z powodzeniem wyłącznie piersią i uważam to za swój ogromny osobisty sukces.
Read more
02 listopada 2016

Krótka historia o tym jak i dlaczego Kiinde® znalazło się w Polsce

Ta historia jest zwyczajna i prosta. Jest sumą kilku zbiegów okoliczności i przypadków, pokonywaniem nieoczekiwanych trudności, ale także spotkaniem na naszej drodze wielu wspaniałych życzliwych ludzi, którzy dali nam wsparcie.
 
Świat obrócił się o 180 stopni, kiedy na świecie pojawiły się nasze dzieci. I wtedy to nie był nasz wspólny świat, bo poznałyśmy się nieco później. Narodziny dzieci zmieniły wszystko. To niesamowite niewytłumaczalne uczucie miłości, niewyobrażalne poczucie kobiecości i szczęścia, które czuje się będąc matką, sprawia, że rosną skrzydła, że świat się przewartościowuje. Że można wszystko. Że właśnie teraz chce się wszystko. Że nie ma rzeczy niemożliwych. Że kiedy się zostaje mamą życie zaczyna się na nowo.
Read more

Newsletter

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl